Zabezpiecz swój telefon przed uszkodzeniami i wirusami

Zabezpiecz swój telefon przed uszkodzeniami i wirusami

Współcześnie telefon komórkowy stanowi w zasadzie przedłużenie ręki. Z reguły zaczynamy od niego dzień i kończymy go z telefonem w dłoni. Jak zatroszczyć się o tak intensywnie eksploatowane urządzenie? Poniżej garść dobrych praktyk, które pomogą Ci to osiągnąć!

Ochronne etui to konieczność

Współczesne smartfony oferują naprawdę wiele możliwości. Za ich pośrednictwem można nie tylko utrzymywać kontakt z innymi osobami. Na uwagę zasługuje też możliwość nieskrępowanego surfowania po internecie, dostęp do bankowości internetowej oraz do świata rozrywki. Wadą takich urządzeń jest jednak to, że wszelkiego rodzaju upadki z wysokości mogą okazać się dla nich przykre w skutkach. Aby się przed tym uchronić, koniecznie zainwestuj w etui na swój telefon. Na rynku masz do wyboru ogrom takich akcesoriów. Jeżeli wolisz minimalizm, sięgnij po przezroczysty case. Jeśli zaś wolisz wyróżnić swój telefon, skorzystaj z modeli z nadrukiem na takim etui.

Folia na telefon ochroni ekran Twojego telefonu

Ekran stanowi najbardziej newralgiczny element telefonu. Upadek z wysokości może zakończyć się pęknięciem. Z kolei wymiana tego elementu to wydatek rzędu kilkuset złotych. Można jednak uchronić się przed tym scenariuszem. W jaki sposób? Otóż wystarczy, że nakleisz na ekran folię na telefon. Takie akcesoria są niedrogie i łatwe do samodzielnego naklejenia. Na rynku znajdziesz je też w matowej postaci.

Nie klikaj w podejrzane linki i smsy

Coraz częściej mówi się o próbach oszustw i wyłudzeń. W trosce o bezpieczeństwo swoich klientów banki prowadzą kampanie informacyjne, których celem jest poprawa świadomości na temat potencjalnych zagrożeń, które mogłyby doprowadzić do utraty środków. Jeżeli np. dostajesz sms z informacją o dopłacie za prąd czy za paczkę, może się okazać, że to niebezpieczny link, przez który stracisz swoje pieniądze! Warto zachować tutaj czujność i rozwagę, zanim przejdziesz w linki w takich wiadomościach.

Ogranicz korzystanie z publicznego wifi

Dobrą praktyką jest także ostrożne korzystanie z ogólnodostępnego wifi. Centra handlowe, dworce czy lotniska to miejsca, w których z łatwością znajdziesz otwarte wifi. Nie oznacza to jednak, że możesz bezpiecznie odwiedzać wszystkie strony. Poczekaj z logowaniem się do banku, gdy będziesz miał dostęp do zaufanego wifi. W przeciwnym razie może dojść do wycieku informacji, w tym ważnych dla Ciebie haseł.

Powyższe wskazówki powinny ułatwić Ci korzystanie z telefonu i zachowanie go w dobrym stanie przez długi czas! Zainwestuj w etui na telefon, folię oraz program antywirusowy.