Wyjątkowe sposoby na organizację wesela

Wyjątkowe sposoby na organizację wesela

Najważniejszy dzień w życiu młodej pary wiąże się z wieloma różnymi kwestiami, które trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Na pierwszy rzut oka myślimy o wynajęciu sali, a także wyborze odpowiedniej kreacji. Nie możemy jednak zapominać o detalach, które wbrew pozorom goście oraz nasi najbliżsi pamiętają doskonale. Mają one niebagatelny wpływ na postrzeganie przyjęcia w przyszłości.

Pierwsze wrażenie

Samo przeprowadzenie ceremonii ślubnych należy do zupełnie indywidualnej sprawy. Każdy z nas może wybrać czy chce wybrać drogę kościelną, czy też wystarczy wizyta w urzędzie i udanie się na wesele. Tam jednak zawsze pierwsze chwile wiążą się z pewną niepewnością nie tylko dla pary młodej, ale przede wszystkim dla samych gości. Nie wiedzą oni, w którym miejscu mają usiąść oraz w jaki sposób się zachowywać przed "oficjalnym" rozpoczęciem uroczystości. Sami organizatorzy wesela mogą rozwiązać ten problem na kilka sposobów. Druk zawieszek oraz przyczepienie ich w kreatywny sposób na tablicę przed wejściem może zdecydowanie pomóc w odnalezieniu się na samym początku i ułatwia przełamywać pierwsze lody.

Pamiątka na całe życie

Oczywiście poza samymi obrączkami, chcemy mieć w swoich archiwach coś, co pomoże nam we właściwy sposób przeżywać te wyjątkowe chwile na nowo. Na wielu weselach możemy spotkać się z fotografami oraz operatorami kamery. Zdjęcia i filmy stanowią fantastyczny sposób na kolekcjonowanie wspomnień w gronie naszych najbliższych. Warto także zastanowić się nad księgą gości. Odpowiednio dobrana okładka i kapitałki introligatorskie pozwalają nam stworzyć coś na kształt albumu. Osoby zaproszone na nasze wesele mogą wpisać coś szczerze od serca tak, aby zostało to zapamiętane przez nowożeńców na długo. Powinniśmy umieścić księgę gości w takim miejscu, w którym nie będzie ona przeszkadzała, a jednocześnie będzie widoczna dla wszystkich.

Planowanie pola bitwy

Wysłane zaproszenia ślubne po sporządzeniu listy gości i skróceniu jej o kilkanaście nazwisk to pierwszy etap trudów związanych z idealną organizacją. Kolejnym jest umieszczenie naszych bliskich, znajomych oraz osób towarzyszących przy stołach. Wbrew pozorom nie należy to do najprostszych tematów. Praktycznie w każdej rodzinie znajdziemy nielubiące się siostry lub braci, obrażone ciotki lub dziadków, z którymi zupełnie nie utrzymujemy kontaktu. Oczywiście dochodzi do tego cała siatka znajomych, wśród których również mamy do czynienia z wieloma niesnaskami. Te puzzle wcale nie należą do najprostszych do ułożenia, o czym wiele osób zdążyło się już przekonać.