Przedsiębiorcze podsumowanie II kwartału 2022 - co działo się w ostatnich miesiącach?

Przedsiębiorcze podsumowanie II kwartału 2022 - co działo się w ostatnich miesiącach?

Ostatnie pół roku było naprawdę szalone. Przedsiębiorcy jeszcze nie podnieśli się na dobre z covidowego kryzysu, a już wojna w Ukrainie doprawiła im nowych zmartwień. Jak się jednak okazuje, pierwsze dwa kwartały tego roku to nie tylko sytuacje trudne. Przekonaj się o tym, analizując zestawienie najciekawszych wydarzeń oraz newsów, które miały miejsce w ostatnich miesiącach.

Coraz mniej transakcji gotówkowych

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, zapewne zdajesz sobie sprawę, że nastąpiła zmiana w sposobie dokonywania płatności, polegająca na odejściu od gotówki na rzecz telefonu. Choć płatności kartą kredytową nadal stanowią większość, liczba osób korzystających z telefonów do dokonywania zakupów rośnie w zawrotnym tempie.

Gotówka staje się tak przestarzała, że mamy już słowo określające jej nieużywanie: transakcje bezgotówkowe - przekonuje przedsiębiorca, którego jedną z usług jest kasa fiskalna Poznań. Może się to wydawać dziwne, ale jeśli się nad tym zastanowić, możliwość płacenia za coś bez konieczności fizycznego przekazywania gotówki jest całkiem wygodna.

Nowe laptopy coraz droższe

Nie jest tajemnicą, że nowe laptopy są coraz droższe. Tendencja ta utrzymuje się już od dobrych kilkunastu miesięcy i nic nie zwiastuje, aby miało się to zmienić. Producenci laptopów muszą podnosić ich ceny, aby nadążyć za nową technologią - a ta kosztuje całkiem sporo.

Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy zamiast wyposażać siebie i swoich pracowników w nowy sprzęt, decydują się na regularne serwisowanie raz zakupionych urządzeń - tak przekonuje nas pracownik firmy oferującej serwis asus Poznań. Co ciekawe, trend ten widoczny jest nie tylko w mniejszych miejscowościach, ale również dużych ośrodkach miejskich, które uważane są za centra biznesowe - na czele z Poznaniem, Warszawą oraz Krakowem.

Zmiany na rynku kryptowalut

Każdy, kto śledził scenę kryptowalutową w ciągu ostatnich kilku miesięcy, prawdopodobnie zauważył pewne istotne zmiany na rynku. Nie jest tajemnicą, że kryptowaluty mają za sobą szalony rok 2021, kiedy to niektóre z nich notowały rekordowe kursy. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej - wartość części z wirtualnych walut poszybowała ostro w dół, co może martwić inwestorów. Co gorsza, niemal cały rok 2022 jest na czerwono, co oznacza spadek ich wartości - czytamy na stronie oferującej kryptowaluty aktualności. Pocieszeniem dla posiadaczy BTC i innych walut jest to, że zawsze po spadkach przychodzą wzrosty - i na to posiadacze kryptowalut czekają z dużą niecierpliwością.