Kamera sportowa – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Kamera sportowa – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Kamery sportowe cieszą się coraz większą popularność. Te innowacyjne kamery cyfrowe stanowią ulubiony gadżet podróżników i sportowców. Dzięki nim możemy stworzyć wysokiej jakości nagranie z naszych wyczynów na desce snowboardowej, uwiecznić trasę przebytą samochodem, czy nakręcić panoramę w górach. Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas, a ze swoich wypraw chcesz przywieźć fajną pamiątkę – kamera sportowa jest dla Ciebie! Jakie cechy powinna posiadać kamera sportowa i jaki model króluje na rynku? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Dlaczego kamera GoPro to wciąż świetny wybór?

Na rynku wciąż mamy niewiele dobrej jakości kamer sportowych. Bez wątpienia kamera gopro pozostawia konkurencję daleko w tyle i nie zapowiada się na to, by w najbliższym czasie znalazł się produkt, który ją przebije. Kamera GoPro to wysoka jakość filmów 4K, funkcje sterowania głosem, nieskomplikowana technologia, zamknięte w niewielkim korpusie. Choć kamera GoPro jest niewielkich rozmiarów, posiada wielkie funkcje, które potrafią zaskoczyć. Wodoodporna obudowa i wysoka wytrzymałość sprawiają, że nie da się koło niej przejść obojętnie.

Jakie cechy powinna posiadać dobra kamera sportowa?

Kamera sportowa to produkt, który ma służyć nam latami, dlatego powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów oraz funkcji. Ważną kwestią jest czas pracy baterii. Wybierając się na wycieczkę, raczej nie chcemy by nasz sprzęt szybko się rozładował. Jej wydajność będzie zależała od tego, z jakich funkcji będziemy korzystać – czy będziemy kręcić filmy czy może robić zdjęcia. Równie ważny jest mikrofon. Czuły mikrofon = dobry dźwięk. Niestety tańsze modele kamer często posiadają słabszej jakości mikrofon, zwróćmy na to uwagę, wybierając niskobudżetowy sprzęt. Dobrze jest by kamera sportowa wyposażona była we własny wyświetlacz, to znacznie ułatwi pracę i pozwoli na bieżąco sprawdzać jakość nagrywanego obrazu.

Kamera sportowa – dla kogo jest przeznaczona?

Kamera sportowa to uniwersalna kamera cyfrowa, którą możemy nagrywać różnego rodzaju filmy, nie tylko sportowe. Jeśli dużo podróżujemy i szukamy modelu, który nie zajmie dużo miejsca w bagażu podręcznym, będzie lekki i prosty w obsłudze, a ponadto będzie go łatwo umocować na selfie sticku, kasku czy kasku – kamera sportowa jest właśnie dla nas! Wysokiej jakości filmy i piękne zdjęcia to coś, czego możemy być pewni jeśli wybierzemy jeden z modeli kamery GoPro.