Jak zabezpieczyć firmę przed niechcianymi gośćmi?

Jak zabezpieczyć firmę przed niechcianymi gośćmi?

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zabezpieczyć teren swojego przedsiębiorstwa przed niechcianymi gośćmi? Na szczęście na rynku dostępnych jest szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które skutecznie ci w tym pomogą. Nie chodzi tu o zabezpieczenie przez włamaniem, lecz wizytą intruza. Sprawdź!

Wprowadzenie kart dostępu

Jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej wydajnych opcji w zakresie zabezpieczenia budynku przed nieproszonymi gośćmi, jest wdrożenie specjalnego systemu kart dostępu. Mogą być to m.in. karty zbliżeniowe czy dedykowane karty hybrydowe, dzięki którym wejście do budynku będzie możliwe tylko w przypadku osób posiadających tego typu wejściówkę. Drzwi do firmy są wówczas zabezpieczone specjalnym zamkiem magnetycznym lub elektronicznym, który otwiera się automatycznie po przyłożeniu wspomnianej karty w oznaczonym miejscu. Nie ma możliwości otworzenia drzwi w inny sposób, a jeśli ktoś zacznie szarpać za klamkę, włączy się alarm włamaniowy.

Uruchomienie specjalnej stróżówki

Kolejnym sposobem na skuteczną i stosunkowo tanią ochronę przed intruzami pojawiającymi się na terenie twojej firmy, jest zbudowanie i uruchomienie tzw. stróżówki. W bliskiej okolicy wejścia do budynku ustaw specjalną budkę, w której pracowali będą stróże, czyli osoby mające weryfikować osoby zmierzające w kierunku przedsiębiorstwa. Ci, którzy chcą wejść do środka, muszą się uprzednio wylegitymować. Jeśli pracownik stróżówki nabierze jakichkolwiek podejrzeń co do potencjalnego odwiedzającego, może błyskawicznie powiadomić ochronę lub innych pracowników, którzy zweryfikują jego obawy. To niezwykle popularne rozwiązanie, które jest rekomendowane w przypadku większych firm i budynków o dużej powierzchni.

Prowadzenie księgi gości

Ostatnim sposobem na ochronę przed intruzami w swojej firmie jest prowadzenie specjalnej księgi, w której zapisywane są wszystkie osoby mające w danym dniu pojawić się w budynku. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i kontrahentów czy umówionych gości. Jeśli danej osoby nie ma na wspomnianej liście, a upiera się, by wejść na teren firmy, wówczas osobie obsługującej powinna zapalić się czerwona lampka. Niezwykle ważne jest, aby prowadzić tę księgę bardzo skrupulatnie i dokładnie. Należy wpisywać do niej wszystkich pracowników, którzy w danym dniu mają swoją zmianę. Na liście powinny znaleźć się nawet panie sprzątające czy reprezentanci dostaw jedzenia i wody. W przeciwnym razie sposób ten nie zda swojego egzaminu i okaże się całkowicie bezskuteczny.