Folia na telefon – jak samodzielnie ją nałożyć? Podpowiadamy!

Folia na telefon – jak samodzielnie ją nałożyć? Podpowiadamy!

Ekran smartfona jest jednym z najbardziej newralgicznych elementów tego urządzenia. Stosunkowo łatwo go uszkodzić, a kiedy już ulegnie zniszczeniu, to smartfon staje się bezużyteczny. Nic więc dziwnego, że 95% użytkowników smartfonów zabezpiecza ekran w swoim telefonie. Jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń ekranu smartfona jest folia ochronna. Dziś opowiemy o tym, jak samodzielnie nałożyć folię ochronną na ekran smartfona. Jak krok po kroku nałożyć folię na ekran smartfona? Sprawdźmy!

Folia ochronna na ekran smartfona – gdzie ją kupić?

Gdzie najlepiej kupić folię ochronną na ekran smartfona? Najtaniej akcesorium to kupimy oczywiście przez internet. Od razu jednak nadmienimy, że przy zakupie należy zachować ostrożność, aby nie dać się nabić w przysłowiową butelkę. W internecie znajdziemy tysiące tanich akcesoriów do smartfonów, a jakość wielu z nich jest (lekko mówiąc) niezadowalająca. Dlatego przed zakupem zawsze sprawdź, co na temat danego produktu mówią inni użytkownicy i wybieraj te, które pozytywnie przeszły test praktyczny. Kolejna sprawa to grubość folii – na rynku znajdziemy folie o grubości od 0,05 do 0,3 mm. Od razu nadmienimy, że nie warto patrzeć na folie o grubości niższej niż 0,2 mm, ponieważ tak cienka folia nie zagwarantuje odpowiedniej ochrony ekranu. Oczywiście przed wyborem folii należy również upewnić się, że będzie ona dopasowana do ekranu naszego smartfona. Dlatego zawsze sprawdź model telefonu, do którego dedykowany jest dany produkt.

Nakładanie folii na ekran smartfona

Kiedy już odbierzemy paczkę z wybraną folią, to możemy przejść do jej nakładania na ekran telefonu. Czynność ta jest prosta i powinna sobie z nią poradzić nawet osoba niemająca doświadczenia w tym zakresie. W pierwszej kolejności odtłuszczamy ekran – możemy to wykonać przy użyciu ściereczki, którą zazwyczaj producent dołącza do zestawu z folią, lub po prostu czyszcząc ekran płynem do mycia szyb i ręcznikiem papierowym. Kolejny krok to nakładanie folii – od folii odrywamy folię zabezpieczającą z oznaczeniem „down” bądź innym, świadczącym o tym, że odklejamy zabezpieczenie spodu folii właściwej. Teraz przykładamy folię do krótszego rogu telefonu, tak aby jej krawędź przylegała równo do krawędzi urządzenia. Folię nakładamy dociskając ją od wierzchu palcem – centymetr po centymetrze. Kiedy folia na telefon zostanie nałożona, możemy jeszcze pozbyć się ewentualnych bąbelków powietrza z powierzchni zabezpieczonego ekranu, poprzez rozmasowywanie tych miejsc palcem do krawędzi ekranu. Na koniec zaznaczymy, że przy nakładaniu folii zawsze należy kierować się zaleceniami producenta – są one jednak zazwyczaj takie, jak opisaliśmy w niniejszym artykule.