Detale na weselu

Detale na weselu

Zarezerwowana sala, zorganizowany catering, zaklepana muzyka. To wszystko to jednak szczyt góry lodowej, jeżeli mówimy o organizacji wesela. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to niezwykle trudne przedsięwzięcie dla pary młodej oraz ich najbliższych. Dlatego właśnie warto pamiętać o dodatkach, dzięki którym ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Oznaczenia przy stolikach

Wszyscy chcą to zrobić jak najbardziej kreatywnie. Ten pierwszy moment, w którym goście szukają swoich miejsc jest prawdopodobnie kluczem do odpowiedniej oceny całej organizacji. Nie da się ukryć, że zdecydowanie więcej pracy zajmuje druk zawieszek własnoręcznie. Czasami jednak można zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, a jednocześnie stworzyć naprawdę wyjątkowe upominki dla naszych przyjaciół oraz rodziny. Oczywiście nie można również zapominać o tym, aby współgrały one z całym anturażem. Jest to prawdopodobnie najbardziej istotna kwestia w momencie, w którym skupiamy się na organizacji wesela oraz poprawin, jeżeli mamy na nie ochotę oraz możliwości.

Wyjątkowe wspomnienia

W jaki sposób możemy przechowywać wiele momentów z takiej uroczystości? Jednym z nich jest stworzenie księgi gości. Właściwa okładka, odpowiednio dobrane kapitałki introligatorskie i gotowe! Trzeba jednak pamiętać o tym, aby umieścić ją w widocznym dla wszystkich miejscu. Trudno wyobrazić sobie tabuny gości, które będą spędzać kilka minut przyjęcia na jej poszukiwaniu. Oczywiście nie można również zapominać o fotografiach oraz filmach. Wiele osób uważa, że uchwycenie najlepszych ujęć nie jest aż takie trudne. Błąd, szczególnie przy takiej dynamice podczas przyjęcia. Liczy się tutaj nie tylko doświadczenie, ale również pewnego rodzaju wyczucie, niezbędne do znalezienia najlepszych ujęć. Warto również stworzyć szybki, kilkuminutowy film z całego przyjęcia.

Wojna z ciotkami i kuzynostwem

Rzecz jasna nie można zapomnieć o najważniejszej kwestii, a mianowicie o liście gości. Zaproszenia ślubne należy wysłać zdecydowanie wcześniej, aniżeli data uroczystości. Budżet nie jest z gumy i trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, kogo dokładnie chcemy zobaczyć na swoim weselu. Zazwyczaj trudne decyzje polegają na wyborze pomiędzy dawnymi znajomymi z dzieciństwa, a kuzynami niewidzianymi o kilkunastu lat. Praktycznie zawsze któreś z nich jest pokrzywdzone, dlatego właśnie śluby nie tylko łączą dwoje zakochanych, ale także dokonują podziałów w rodzinie. Najważniejsze jednak, aby to nowożeńcy czuli się dobrze i z pewnością towarzystwo obecne na weselu im to zapewni.